Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje aptarti specializuotos kompleksinės pagalbos teikimo nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje klausimai

2016 m. spalio 14 d.

2016 m. spalio 12 d. Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinių programų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Rima Gudelytė dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame susitikime su Specializuotos pagalbos centrų atstovais. Taip pat, susitikime dalyvavo organizacijų, dirbančių smurto artimoje aplinkoje mažinimo srityje atstovais: Policijos departamento, Vaikų teisių apsaugos tarnybos, Visuomenės sveikatos centro, Lietuvos savivaldybių asociacijos bei Pagalbos moterims linijos atstovais.

 

Bendruomenių kontaktų mugė – tiltas į stipresnę Lietuvą

2016 m. spalio 4 d.

Rugsėjo 30 d. bendruomenių metų proga Marijampolėje vyko bendruomenių kontaktų mugė „Kartu mes – Lietuva!“. Joje susirinko kone du šimtai bendruomenių, tarp jų buvo ir tokių, kurios čia atvyko net iš tolimiausių Lietuvos kampelių. Pasidalinę savo patirtimi ir artimiau susipažinę bendruomenių nariai tapo vieningesni, o tai – puikus pagrindas darniam bendradarbiavimui.  

 

Dviejų dienų trukmės seminarų ciklas tema „Migracijos samprata ir tarpkultūrinė kompetencija darbe su prieglobsčio gavėjais: sociologinis, teisinis ir kultūrinis pjūviai“

2016 m. rugsėjo 29 d.

Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos spalio 3 d. ir spalio 17 d. organizuoja seminarų ciklą tema „Migracijos samprata ir tarpkultūrinė kompetencija darbe su prieglobsčio gavėjais: sociologinis, teisinis ir kultūrinis pjūviai“.

Pabėgėlių krizė palietė Europos kontinentą, imigracijos ir prieglobsčio (politikos) situaciją žemyne pakeisdama iš esmės. Nuo Antrojo pasaulinio karo Europos Sąjunga (ES) dar nebuvo susidūrusi su tokiais tarptautinės migracijos iššūkiais.