Šių metų lapkričio 16 – 17 d. Klaipėdoje vyko teminiai 16 ak. val. Vaikų dienos centrų darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su vaikais, mokymai

2017 m. lapkričio 23 d.

Šių metų lapkričio 16 – 17 d. Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, bendradarbiaudamas su VšĮ Šeimos santykių institutu ir VšĮ Nacionaliniu mokymų centru, Klaipėdoje organizavo dviejų dienų (16 akademinių valandų) trukmės teminius vaikų dienos centrų darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su vaikais, mokymus, skirtus Klaipėdos apskrities vaikų dienos centrų darbuotojams.

 

Dviejų dienų mokymų metu buvo organizuojamos paskaitos ir užduotys, kurios leido mokymų dalyviams geriau įsigilinti į vaikų dienos centrų darbuotojų kasdienes situacijas, įvairius iššūkius ir problemas. Iššūkiams įveikti būtina sukaupti įvairių žinių ir įgūdžių. Atsižvelgiant į vaikų dienos centrų darbuotojų poreikį nuolat tobulėti, mokymų dalyviai buvo supažindinti su programa, kuri orientuota į įgūdžius ir žinias apie vaikų ugdymo iššūkius ir pagalbą vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, vaikų pyktį ir agresiją, pykčio valdymą, vaikų socialinių įgūdžių ugdymą (bendravimo įgūdžių, atsakomybės už savo gyvenimą, kūną ir elgesį, ypač kibernetinėje erdvėje, bendruomeniškumo ir pilietiškumo ugdymą, jo būdus ir formas), šeimų ankstyvųjų krizių nustatymą ir nuo ko priklauso šeimos gebėjimas spręsti krizines situacijas, apie vaikų, patyrusių smurtą, įvertinimą ir darbuotojų vaidmenį teikiant pagalbą.

 

Mokymus vedė lektorė psichologė Viktorija Jonušė. Juose dalyvavo 18 vaikų dienos centrų darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su vaikais, iš VšĮ Vaikų užimtumo centro „Diena kitaip“ filialo, Šilutės socialinių paslaugų centro, LPF Dvasinės pagalbos jaunimui centro, VšĮ Šateikių vaikų dienos centro, Gargždų socialinių paslaugų centro, Labdaros ir paramos fondo Gargždų vaikų globos agentūros Vaikų dienos centro „Pastogė“, Rietavo socialinių paslaugų centro, Kretingos socialinių paslaugų centro, Priekulės socialinių paslaugų centro, Klaipėdos samariečių bendrijos ir  VšĮ Šv. Antano dienos centro.